VİNİL

VİNİL

Vinil sağlamlığından, esnekliği, görselliği ve uygun fiyatından dolayı birçok alanda tercih edilmektedir. Oldukça dayanıklı olan vinil genellikle açık alanlarda Reklam ve Bayrak sektöründe Afiş, Işıklı ışıksız tabela, Totem, Yol panosu, Cephe giydirme v.b. ürünlerin imalatında kullanılmaktadır.

Branda (vinil – vinyl) malzeme PVC türünde organik bileşikli bir malzemedir. Dayanıklı, hafif ve üzerine  dijital baskı yapılabilir. Diğer kullanım alanları;

*Tanıtım veya reklam amaçlı afiş baskı, pankart baskı çalışmaları
*Sahne baskı
*Atatürk posterleri
*Duvar kaplama, dekorasyon
*Totem baskısı
*Cephe, bina germe vinil dijital baskı
*Billboard baskısı
*Işıklı tablela branda baskısı
*Siyasi parti başkanları resim posteri baskısı
*Fuar strand baskısı
gibi pek çok mecrada branda baskı kullanılmaktadır.


VİNİL BASKI ÇEŞİTLERİ

ÇİN VİNİL: Maliyeti diğer brandalara göre daha az olup, kaliteside diğerlerine göre daha azdır. Açık hava da kullanıldığında ömrü daha az olacak ve daha çabuk yırtılacaktır. Ancak doğru şekilde konumlandırıldığı ve uygulandığı taktirde dayanıklılık süresi 1-5 yıla kadar uzayabilir.

DÖKME VİNİL (AVRUPA BRANDA): Maliyeti çin vinile göre daha fazla olup kalite olarak daha dayanıklı ve daha uzun süreli kullanım sağlar. Örgü dokusundan kaynaklı yırtılma söz konusu olmayacaktır, kesici bir aletle müdahale edilmediği sürece.

Üzerine yapılan baskıyı daha mat gösterirken bütün detaylarda daha dikkat çekici hale gelir. Satılık kiralık afişleri gibi küçük ebatlarda baskı yapılan dökme vinillerde dikişe ihtiyaç duyulmamaktadır.

ARKASI SİYAH VİNİL: Genel olarak arkası siyah olan viniller kullanılan yerdeki, görüntü kirliliğini göstermemesi için tercih edilir. Maliyeti ve kalitesi dökme branda ile aynıdır.

IŞIKLI VİNİL: Demir profil üzerine germe yöntemi ile uygulanır. Arkasına florasan ve led uygulanır. Işığı ışığı geçirme özelliği sayesinde baskı renkleri çok daha parlak ve canlı gözükecektir.

TEKLİF AL

Fiyatlarımız ve çalışmalarımız hakkında bilgi almak için formu doldurunuz

    VinilBrandaFolyoTabelaOne Way Vision

    5mb üzerindeki dosyalarınızı We Transfer aracılığı ile kareksareklam@gmail.com adresine gönderiniz